Soutěž Učeň roku 2024: Podpora řemeslných a technických oborů

Naše firma se sponzorsky zapojila do soutěže „Učeň roku“ a „Tovaryš roku“ 2024, kterou organizují oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory. Tato soutěž je zaměřena na podporu a propagaci řemeslných a technických oborů u žáků posledních ročníků učebních oborů. Mezi tyto obory patří instalatéři, pokrývači, elektromechanici, nástrojáři, ale i žáci zaměření na gastronomii a služby, jako jsou kuchaři, číšníci, cukráři, aranžéři nebo kadeřnice.

Kritéria hodnocení

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo 17 středních škol a učilišť Jihočeského kraje. V jindřichohradeckém okrese se do soutěže zapojily odborné školy z Jindřichova Hradce (SOŠ a SOU J. Hradec) a Dačic (SOU zemědělské a služeb).

Tyto školy vybraly na základě zadaných kritérií své výherce:

 

  • Učeň roku: žák s výborným prospěchem a vynikajícími výsledky v praktických dovednostech.
  • Tovaryš roku: žák, který prokazuje výjimečnou šikovnost a zručnost.

Ocenění žáci musí splnit několik kritérií, jako je dobrý prospěch bez nedostatečných známek, nesnížená známka z chování, absence neomluvených hodin a maximálně 25 % omluvených hodin z celkové docházky. Důležité je také hodnocení odborného výcviku, kde musí být žák hodnocen výborně nebo chvalitebně, a hodnocení závěrečné zkoušky, zejména její praktické části.

Slavnostní předávání cen

 

 

  • Jindřichův Hradec: Slavnostní předávání cen se konalo dne 20. 6. 2024 v Kapli sv. Maří Magdaleny. Předávání cen se zúčastnil pan starosta města, Mgr. Ing. Michal Kozár, MBA. Za naši firmu se předávání zúčastnila manažerka komunikace Ing. Hana Tomková, Ph.D.
  • Dačice: Slavnostní předávání cen proběhlo dne 24. 6. 2024 v Kulturním domě Beseda. Předávání cen se zúčastnil pan starosta města, Bc. Miloš Novák. Za naši firmu se zúčastnil personální ředitel Ing. Jan Ondrák.

 

Pro více informací o letošním ročníku a jeho úspěšných účastnících se můžete podívat na tiskovou zprávu Jihočeské hospodářské komory zde

Share on

KOMENTOVAT

Tato stránka využívá Akismet k omezení spamu. Zjistěte, jak jsou Vaše komentáře zpracovávány..

Start typing and press Enter to search