Láhev Re:Water v centru pozornosti na konferenci COP26

Skupina Tecnocap nevyrábí pouze víčka, ale například také hliníkové láhve. Jedna z nich, láhev Re:Water, byla velmi na očích během konference OSN o změně klimatu 2021 v Glasgow (2021 United Nations Climate Change Conference).

Re:Water - Biden 

V láhvi Re:Water byla světovým lídrům v čele s americkým prezidentem Bidenem, či anglickým premiérem Johnsonem servírována pramenitá voda. Jedná se o skutečnou náhradu jednorázových plastových láhví na vodu, neboť Re:Water je nekonečně recyklovatelná. Ačkoliv vypadá robustně, váží prázdná pouhých 60 gramů a je tedy snadné jí nosit všude s sebou!

Použití 100% recyklovatelného hliníku je světovým unikátem. V porovnání se standardními hliníkovými produkty tento výrobní proces umožňuje snížení emisí CO2 o více než 50%. Všechny použité suroviny pocházejí ze západní Evropy. Re:Water je plněna pramenitou vodou z chráněné oblasti hrabství Herefordshire anglickou firmou Berrington Water. Jako bariéra mezi vodou a hliníkem působí  tenký povlak uvnitř láhve, který je bez BPA, tedy bez bisfenolu A (chemická sloučenina propanu běžně používaná k výrobě plastů).

 

Letos se klimatická konference uskutečnila ve dnech od 31. října do 12. listopadu 2021 pod předsednictvím Spojeného království. Partnerem byla Itálie, jejíž role spočívala zejména v přípravných pracích (pořádání zasedání před COP a akce pro mladé lidi nazvané Youth4Climate2020).

Jelikož se jedná o 26. ročník, je letos označována jako COP 26 (z anglického slova Conference of Parties.)

 

 

 

V souladu s designem konference byla speciálně pro tuto akci navržena limitovaná edice Re:Water.

Share on

KOMENTOVAT

Tato stránka využívá Akismet k omezení spamu. Zjistěte, jak jsou Vaše komentáře zpracovávány..

Start typing and press Enter to search