Tecnocap je vítězem na UK Packaging Awards

Hliníková láhev Re:Water vyrobená naší firmou Tecnocap byla vyhlášena nejlepším kovovým obalem roku v kategorii potravin!

V pátek 12. listopadu letošního roku se v Londýně uskutečnilo slavnostní vyhlášení britských obalářských cen UK Packaging Awards. Jedná se o nejprestižnější průmyslové ocenění nejen v Evropě, ale i na světě. Pyšnit se totiž může hodnotící komisí složenou z nejvlivnějšícvh kupujících a designérů v oblasti obalů. V rámci letošního ročníku byli mezi komisaři zástupci nejznámnějších značek jako jsou Coca-cola, Heineken, Tesco, Sainsbury´s nebo Nestlé.

Kategorie “Metal Pack of the Year” neboli kovový obal roku je sponzorována “Metal Packaging Manufacturers Association” předním hlasem odvětví kovových obalů ve Spojeném království, s přímou korespondencí na evropském trhu, který zaměstnává 70 000 pracovníků z 200 organizací a vyrábí více než 70 miliard obalů ročně.

Komise rozhodčích ocenila produkt slovy:
A fubulus design, lightweight sustainable solution moving away from other less sustainable packaging formats. Great shelf appeal and great consumer appeal.
Neboli “Skvělý design, lehké udržitelné řešení, které se vzdaluje od jiných méně udržitelných formátů balení. Velká přitažlivost pro regály a skvělá spotřebitelská přitažlivost.”

Tento produkt je světovým unikátem díky použití 100% recyklovatelného hliníku. Kromě toho, že jsou lahve nekonečně recyklovatelné, umožňuje výrobní proces snížení emisí CO2 o více než 50% ve srovnání se standardními hliníkovými produkty. Všechny dopady hliníkových lahví jsou certifikovány EPD (Environmental Product Declaration)
Láhev váží pouhých 60 gramů a je skutečnou náhradou jednorázových plastových láhví na vodu. Plněna je přímo u zdroje pramenitou vodou z chráněné oblasti Herefordshire anglické firmy Berrington Water.

Tecnocap vyrábí tento produkt v jednom z našich závodů ve městě Lecco na severu Itálie.

Naši firmu na galavečeru reprezentoval Jeff Edwards, obchodní pro Velkou Británi a Irsko, který je na fotografii druhý zprava.

 

 

 

Share on

KOMENTOVAT

Tato stránka využívá Akismet k omezení spamu. Zjistěte, jak jsou Vaše komentáře zpracovávány..

Start typing and press Enter to search